Vlak smetl auto z přejezdu do svahu. Řidičku záchranáři oživovali

  21:54
Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje (ZZS MSK) v pátek zasahovala u nehody v Opavě-Komárově, kde se krátce po poledni střetlo na železničním přejezdu osobní vozidlo s vlakem. Tým záchranných složek řidičku na místě oživoval. Vrtulník ji pak v kritickém stavu dopravil do Fakultní nemocnice Ostrava.

Osobní vůz se v pátek krátce po poledni střetl s vlakem na železničním přejezdu Opava-Komárov. (7. října 2022) | foto: Twitter HZS Moravskoslezského kraje

Před půl jednou převzali operátoři tísňové linky 155 informaci o střetu osobního vozidla a vlaku na železničním přejezdu v Opavě-Komárově. Pomoci vyjely dva pozemní týmy a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby.

Sedmadvacetiletá žena byla z útrob automobilu vyproštěna hasiči, kteří zahájili poskytování základní první pomoci. V okamžiku příjezdu záchranářů nejevila známky života.

„Posádky prováděly nepřímou srdeční masáž, podávaly léky a podařilo se jim obnovit činnost srdce pacientky,“ sdělil mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl.

Zasahující lékaři zjistili vážná poranění hlavy a hrudníku, nevyloučili ani další poranění. Žena se nacházela v přímém ohrožení života a její stav zůstával kritický. „Letečtí záchranáři ji předali na urgentním příjmu Fakultní nemocnice Ostrava,“ doplnil Humpl.

Přibližně čtyřiceti cestujícím se nic nestalo. Provoz na trati byl obnoven po 17:00 hodině, uvádí na twitterovém účtu Události Ostrava.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: