V elektrárně v Chotěbuzi se těžce zranil muž, spadl z šestimetrové výšky

  10:14
Ve středu večer se v elektrárně v Chotěbuzi po pádu z výšky těžce zranil osmačtyřicetiletý muž. Na místo musel záchranářský vrtulník, který pacienta transportoval do nemocnice v Ostravě.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: ZZS Libereckého kraje

Týmy zdravotnické záchranné služby zasahovaly ve středu večer u vážného pracovního úrazu na Karvinsku. 

„Informaci o události v elektrárně v Chotěbuzi přijali pracovníci krajského operačního střediska před půl devátou a na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci z Českého Těšína, stejně jako lékařská posádka z Třince. K zásahu vzlétl následně také ostravský vrtulník záchranné služby,“ uvedl mluvčí záchranky Lukáš Humpl.

Osmačtyřicetiletý muž spadl z výšky asi šesti metrů a v okamžiku příjezdu záchranářů byl v bezvědomí. Jeho dýchání selhávalo, stejně jako krevní oběh a pacient se nalézal v přímém ohrožení života. 

„Zasahující lékař musel zajistit dýchací cesty intubací a převést pacienta na přístrojem řízené dýchání. Záchranáři naložili krční límec, pánevní pás a uložili jej do podtlakové matrace, podali rovněž potřebné léky a infuzní roztoky,“ uvedl Humpl.

Prvotní lékařské vyšetření ukázalo vážná poranění hlavy a mozku, hrudníku a dolní končetiny.

Pacient byl přijat na palubu vrtulníku a následně letecky transportován na urgentní příjem ostravské Fakultní nemocnice. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: