Motorkář na Bruntálsku spadl pod kola jedoucímu autu, zemřel na místě

  9:24,  aktualizováno  11:39
Všechny složky integrovaného záchranného systému vyjely v pátek v podvečer ke střetu osobního auta a motorkáře na Bruntálsku. První pomoc vážně zraněnému muži poskytovali svědci nehody, poté hasiči a záchranáři, nicméně už mu nedokázali pomoc a on na místě zemřel. Nikdo další se nezranil. Policisté žádají svědky nehody, aby se jim ozvali.

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

Nehoda se stala v pátek po půl páté odpoledne poblíž obce Václavov. Na místo vyjel tým rychlé lékařské pomoci z Bruntálu a vzlétl vrtulník letecké záchranné služby z Ostravy.

Podle policejního vyšetřování motorkář v klesání vjel do táhlé pravotočivé zatáčky a spadl tak nešťastně, že skončil přímo pod koly protijedoucího vozu Škoda Superb. Jeho řidič už nestačil zareagovat a motorkáře přejel.

Pětadvacetiletý muž byl po střetu v bezvědomí a nedýchal. První pomoc mu poskytovali svědci nehody, následně hasiči. 

„Posádka záchranářů pokračovala ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Zasahující lékař u postiženého zjistil poranění hlavy, hrudníku, horních i dolních končetin. Přednemocniční neodkladná péče záchranářů nevedla k úspěchu a zasahující lékař byl nucen konstatovat smrt pacienta, poranění se ukázala být neslučitelná se životem,“ uvedl krajský mluvčí záchranné služby Lukáš Humpl.

Policisté u řidiče auta provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní. U mrtvého motorkáře nařídili soudní pitvu a odběr krve, který ukáže, zda nebyl pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky.

Celkovou škodu na majetku vyčíslili policisté na 300 tisíc korun. Po dobu vyšetřování nehody a odklízení jejích následků byla doprava vedena odklonem.  

„V této souvislosti policejní komisař na bruntálském telefonním čísle 974 731 337 rád přijme jakákoli svědectví k této tragické nehodě, a to převážně informace přímých svědků. Žádaná jsou tedy různá svědectví k bezprostřední situaci před dopravní nehodou a k jízdě daného motocyklisty v úseku mezi Bruntálem a obcí Václavov. Za tyto sdělené skutečnosti policisté děkují a toto lze rovněž telefonicky uvést na bezplatnou linku tísňového volání Policie České republiky čísla 158,“ dodal policejní mluvčí René Černohorský 

Autor: