iDNES.cz

Řidič nedal přednost, po střetu aut zůstal v křižovatce utržený motor

  12:44
Dva zraněné si vyžádala srážka dvou automobilů na okraji Havířova na Karvinsku. Z jednoho z vozů dokonce vyletěl na silnici blok motoru. Odchytová služba navíc musela odvézt do útulku dva psy.

Blok motoru jednoho z vozů skončil na silnici, naštěstí nikoho netrefil. (23. června 2020) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úterý po sedmnácté hodině na křižovatce velmi frekventované Orlovské silnice s ulicí Závodní. Po ní přijížděl Seat Cordoba od místní části Šumbark. 

„Jednačtyřicetiletý muž patrně nerespektoval svislou dopravní značku Dej přednost v jízdě a vjel do křižovatky. Po hlavní silnici právě projíždělo osobní vozidlo Ford Focus řízené 23letým mužem,“ sdělila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Po střetu byl seat odhozen do betonového bloku a ford do protisměru. Z jednoho z vozů se navíc utrhl motor, který skončil na křižovatce, naštěstí nic a nikoho netrefil.

„Oba řidiči byli převezeni do nemocnice, jeden z mužů byl po lékařské prohlídce propuštěn. Dechová zkouška u obou řidičů byla negativní. Po dobu zadokumentování byl úsek dopravní nehody zcela uzavřen, zhruba za tři hodiny byl provoz plně obnoven,“ sdělila Viačková.

V seatu také cestovali dva psi, které musela zajistit přivolaná odchytová služba a dočasně skončili v městském útulku.

Místo nehody.

Místo nehody.

Autor:
zpět na článek