Řidiči se vyměnili při honičce s policií, za volant nesměli oba

  15:18
Pro hodně hazardní čin se rozhodli dva muži v Ostravě. Při honičce s policií se ještě při jízdě vyměnili za volantem, kde navíc oba neměli co dělat. Jeden má totiž dlouhodobý zákaz řízení, druhý ani nevlastní oprávnění.

Vše se odehrálo začátkem týdne poté, co kolem policejní hlídky v městské části Hrabůvka projel automobil značky Mazda.

„Policisté díky místní znalosti zaregistrovali za volantem muže, o kterém věděli, že má zákaz řízení. Za vozem se proto vydali,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jakmile si muž všiml rozsvícených policejních majáků, sešlápl plynový pedál a snažil se hlídce uniknout. Při snaze ji setřást vjel do zákazu, dokonce zamířil do pěší zóny, kde projížděl po chodníku mezi lidmi. Jen velkou náhodou se nestalo neštěstí.

Když muži v ujíždějícím voze pochopili, že neuniknou, dostali dost šílený nápad. Mírně přibrzdili, najeli na obrubník chodníku a řidič se spolujezdcem se vyměnili.

„Jenže kamerový systém policejního služebního vozidla jejich počínání zaznamenal.“ podotkla mluvčí Michalíková.

Zákaz řízení na dalších dvanáct let

Po výměně „náhradní“ řidič zastavil a oba výtečníci počkali na policisty. Dechová zkouška na alkohol byla sice negativní, ale test na drogy oba odmítli.

„Ukázalo se, že první muž měl opravdu platný zákaz řízení, a to dokonce až do roku 2034,“ konstatovala policejní mluvčí. Není známo, za co tak dlouhý zákaz od soudu obdržel, ale nejspíše muselo jít o mimořádně závažné provinění, možná i s tragickým následkem.

Policie 38letému muži už sdělila podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Při výslechu využil svého práva nevypovídat, přesto uvedl, že svého jednání lituje,“ dodala Eva Michalíková. Trestu neujde ani 42letý spolujezdec. Ten totiž nevlastní řidičské oprávnění.

Autor: