S tyčí v ruce napadl muž dva lidi, pak naboural ukradené auto

  10:44
Osmadvacetiletý recidivista vnikl v Ostravě do areálu firmy, kde napadl dva zaměstnance. Ženě potom ukradl auto, se kterým po chvíli havaroval. Z místa utekl, kriminalisté ho vypátrali a po několika týdnech zadrželi.

V polovině května vnikl osmadvacetiletý muž do jedné z firem v Ostravě-Zábřehu. „Tam chtěl ukrást některé ze zaparkovaných aut. U jednoho rozbil okno, odjet s ním ale neuměl,“ uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Dostal se tak aspoň do apartmánu, který je v objektu. Ze dveří tam vzal klíče i s elektronickým čipem od vstupní brány. „Poté slovně a fyzicky napadl zaměstnance, který právě přišel do práce. Pachatel měl v ruce kovovou tyč a donutil muže, aby mu zpřístupnil vnitřní prostory firmy,“ doplnila mluvčí.

Napadený kriminalistům řekl, že po něm zloděj chtěl klíče od auta, které bylo zaparkované venku, protože s ním chtěl odjet pryč. „Z obavy o svůj život šel zaměstnanec s pachatelem do kanceláří. Tam recidivista muže několika fackami napadl a nakonec mu vytrhl z ruky aktovku,“ řekla Michalíková.

Z aktovky ukradl zloděj peněženku s osobními doklady a platební kartou. Potom v areálu firmy napadl ženu, která právě přijela autem do práce. „Opět jí pohrozil kovovou tyčí, kterou držel v ruce. Vytáhl ji z auta a s tím odjel pryč,“ dodala Michalíková.

Po loupeži vykrádal domy

Policisté začali po autu i muži pátrat. „Po chvilce našli na Pavlovově ulici nabourané auto bez řidiče. Zjistili, že se jedná právě o odcizený vůz,“ podotkla mluvčí.

Po pachateli, který utekl od nehody, pátrali kriminalisté, kteří se specializují na odhalování násilné trestné činnosti. Na základě zajištěných stop zjistili, že se jednalo o osmadvacetiletého muže z Olomouckého kraje. Zadrželi ho ve spolupráci s policisty z Lipníku nad Bečvou.

Recidivista s desíti záznamy v rejstříku trestů je obviněný z loupeže, krádeže, poškození cizí věci a dalších přečinů. Mezi krádeží auta v Ostravě a zadržením se měl vloupat do několika rodinných domů na Novojičínsku. Hrozí mu až deset let vězení, nyní je ve vazbě.

Autor: