Shakespearovský festival v Ostravě bude kratší a pro méně diváků

  12:32
Oblíbené ostravské divadelní Letní shakespearovské slavnosti, jejichž třináctý ročník odstartuje 24. července, budou letos kratší než obvykle. Pořadatelé současně slibují, že tradiční festival bude možná dobrodružnější, ale určitě zábavný.

Divadelní festival má na Ostravsku mnoho příznivců. | foto: Adolf Horsinka

„Perspektiva uvolňování restrikcí a navyšování počtu diváků pro kulturní plenérové akce v nelehké době pandemie je v tento okamžik příznivá. Kapacita hledišť je v řádech stovek diváků na jedno představení. Usilovně pracujeme na tom, aby se oblíbený festival mohl konat,“ sdělil za pořadatele Andrej Harmečko. 

„Samozřejmostí jsou komfortní rozestupy. Nevyhýbáme se ochranným opatřením spojeným s dezinfekcí prostor, ty u nás budou zajištěny nad rámec vládních požadavků tak, aby se slavnosti odehrály pro diváky, herce a veškerý personál maximálně bezpečně,“ doplnil organizátor.

Program přehlídky začne Zimní pohádkou na Slezskoostravském hradě. Jako novinka se objeví Hamlet v hlavní roli s Hynkem Čermákem a Jaroslavem Pleslem.

Zkrocení zlé ženy se vrací

„Po dlouhé době se vrací oblíbená komedie Veselé paničky windsorské s Bolkem Polívkou. Naposledy uvedeme populární Komedii omylů a tečku za letošním ročníkem udělá hit minulého roku – komedie Zkrocení zlé ženy,“ zval Harmečko, podle nějž bude letošní ročník jiný než ty předchozí. 

„Možná dobrodružnější, ale jistě zábavný. Sice bylo nutné program zkrátit, diváci však o představení nepřijdou. Vstupenky začneme prodávat do hledišť se sníženým počtem míst, prodej budeme následně přizpůsobovat aktuální situaci. V případě, že bychom byli nuceni akci zastavit a nehrát, vstupné vrátíme,“ přiblížil s tím, že předprodej lístků začne 3. června.