Žena kvůli nevěře polila sokyni v lásce čističem odpadů, poleptala jí tvář

  9:28
Policisté objasnili listopadový případ útoku žíravinou v Krnově. Vyšetřovatelům se po delší době zapírání přiznala žena, která nesnesla, že se její partner zamiloval do jiné. Na sokyni v lásce zaútočila čističem odpadů a způsobila jí vážná zranění.

Incident se stal 20. listopadu, policie však o něm informovala až nyní. Když ten den před osmnáctou hodinou 34letá žena vycházela z jednoho z panelových domů na sídlišti pod Cvilínem, před vchodem jí někdo polil žíravinou. 

„Napadená žena měla poleptanou kůži obličeje, víček a spojivek obou očí, dále rtů, jazyka a obou rukou. To si vynutilo vyšetření a ošetření v chirurgické ambulanci krnovské nemocnice a na oční ambulanci Slezské nemocnice v Opavě,“ uvedl policejní mluvčí René Černohorský.

Jak se později ukázalo, útočnice použila silně zásaditou látku, podle informací iDNES.cz šlo o čistič odpadů na bázi hydroxidu sodného.

Protože viník z místa okamžitě utekl, začali kriminalisté ve spolupráci s krnovskými strážníky po pachateli pátrat.

„V rámci prověřování bylo stanoveno několik variant a možností spáchání této trestné činnosti, kdy hned v prvopočátku byla podezřelou i 42letá žena z Ostravy, toho času však žijící na Bruntálsku,“ sdělil Černohorský.

Podezřelá žena jakoukoliv vinu na útoku odmítala, dokonce uváděla i alibi, která vyšetřovatelé museli prověřovat. Nakonec se však kriminalistům podařilo shromáždit tolik důkazů, že jí nezbylo nic jiného, než se přiznat. 

„Zcela přesně uvedla, jak k celé záležitosti došlo a že motivem byly osobní spory a dlouhotrvající partnerské vztahy mezi ní, jejím 44letým druhem a mezi poškozenou ženou. Vše je nadále ve stadiu vyšetřování ze strany bruntálských kriminalistů,“ zakončil policejní mluvčí.

Nyní už byla žena obviněna ze spáchání těžkého ublížení na zdraví ve stadiu pokusu, za což jí hrozí vězení od tří do deseti let.

Autor: