Jedním místem se v pár dnech plazila už třetí krajta. Policie hledá majitele

  16:46
Za pouhé čtyři dny našli hasiči a policisté u Vřesiny na Ostravsku hned tři krajty. Je pravděpodobné, že se škrtičů takto zbavil jejich chovatel. Policie po něm, či případných svědcích, nyní pátrá.

První krajtu vytáhli hasiči v úterý z potoka. | foto: HZS MSK

První nález u obce Vřesiny hlásili hasiči v úterý. Tehdy vytáhli více než metrového hada z ledového potůčku. Jen o den později se museli na stejném místě postarat o 70 centimetrů dlouhou krajtu tmavou v „provedení“ albín.

Třetí nález krajty ve stejné lokalitě ohlásili v pátek policisté, kteří na místo vyjeli na základě oznámení. „Hada policisté po několika hodinách pátrání našli v lese mezi Vřesinou a Hýlovem,“ oznámila policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Tři krajty jsou na jedno malé místo na Ostravsku hodně, i proto se policisté začali případem intenzivněji zabývat. Hledají svědky, případně i chovatele, kteří budou mít informace k původu plazů. „Lidé mohou volat na telefonní číslo 724 306 165. Využít k oznámení je možné i bezplatnou linku 158,“ dodala Viačková.

Je pravděpodobné, že se zvířat takto zbavil chovatel. Nasvědčují tomu i některé informace zasahujících složek. „Při prvním zásahu hasiči objevili nedaleko místa záchrany hada prázdnou igelitovou tašku,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Policie případ nyní vyšetřuje jako přečin týrání zvířat, s dalším vývojem se ale může kvalifikace změnit.

Autor: