Dno starého bazénu letního koupaliště v Ostravě se proměnilo v dětské hřiště

  11:12
Bývalé letní koupaliště v Ostravě-Radvanicích desítky let chátralo, teď místo opět láká lidi k návštěvě. Radnice obvodu totiž proměnila celý areál v unikátní KouPark s možností relaxace pro dospělé a zábavou na moderním dětském hřišti na dně betonového bazénu i bruslařskou dráhou po jeho obvodu.

V areálu bývalého koupaliště v Ostravě je nyní park s dětskými atrakcemi. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

„Začátkem září jsme zprovoznili první etapu proměny celého areálu, která nás stála asi 30 milionů korun. Na parkové úpravy jsme naštěstí získali dotaci ve výši 12 milionů. S úpravami budeme pokračovat hned, jakmile se nám podaří získat další dotace, ať od města, nebo z externích zdrojů,“ uvedl starosta ostravského obvodu Radvanice a Bartovice Aleš Boháč.

Podotkl, že jejich cílem nebyla obnova koupaliště, ale vznik nového parku, kde budou rodiny moci bezplatně trávit volný čas společně, ale třeba i každý po svém. „V parku jsou toalety, za pěkného počasí je tam odpoledne až do 19 hodin otevřené občerstvení, jsou tam místa k posezení i grilování, ale také je možné pohovět si v houpacích sítích mezi stromy, takže rodiče mohou odpočívat a jejich děti si hrát v bezpečném prostředí,“ popsal starosta.

Pestrobarevné dětské hřiště zatím zabírá asi jen desetinu dna starého betonového bazénu. Dominují mu dva rozdílně vysoké propojené kopce, na které se děti musí vyšplhat pomoci různých záchytných prvků a dolů se dostanou po některé z klouzaček. 

Součástí hřiště v nepravidelném tvaru louže jsou i tři přízemní trampolíny, tunely, pískoviště a další prvky včetně vodní mlhy. Na rozdíl od jiných dětských hřišť jsou tam vítány i děti na odrážedlech, kolech či inline bruslích. Po obvodu bazénu je vybudovaná 430 metrů dlouhá bruslařská dráha.

„Máme v plánu postupně zaplnit celé dno ještě větším dětským hřištěm, ale i sportovišti pro míčové hry a dalšími prvky, které může navrhovat i veřejnost. Náš projekt navržený berlínskými specialisty zatím počítá s investicemi až do výše 60 milionů korun, ale tolik peněz ze svých zdrojů dát samozřejmě nemůžeme. Proto žádáme a budeme žádat o různé dotace. S výstavbou budeme postupovat po etapách podle finančních možností,“ nastínil Aleš Boháč.

Autor: