Žena si přes internet objednala psa z Německa, vykuk ji okradl o 20 tisíc

  16:46
Štěně z Německa si za téměř sedm tisíc korun objednala žena z Karvinska. Inzerát našla na internetovém bazaru, jenže po zaplacení požadované částky se zvířete nedočkala a údajnému prodejci navíc poslala další peníze. Celkem tak přišla o 20 tisíc a psa dosud nemá.
Ilustrační foto

ilustrační snímek | foto: AP

Zájemkyni neodradilo ani to, že údajný prodejce chtěl peníze poslat na účet s identifikačními údaji jisté africké republiky.

Když mu žena poslala sedm tisíc, podvodník se ozval s tím, že bude nutné uhradit přepravu zvířete, tedy dalších téměř 26 tisíc korun.

Prodávající se nakonec spokojil „jen“ s poloviční částkou, kterou ale žena zaplatila.

Ve chvíli, kdy dotyčná zaslala na účet dohromady 20 tisíc korun, řekl si prodejce o další peníze za přepravku. „To už paní začala mít podezření, že je obětí podvodu,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Za štěně z ciziny muž podvodníkům poslal přes 200 tisíc, psa dodnes nemá

Nešťastnice tedy vše oznámila policistům. Pokud pachatele dopadnou, hrozí mu za podvod v době nouzového stavu až osmiletý trest vězení.

Uvedený případ není podle policistů ojedinělý. Zhruba před rokem si další chovatelka z Karvinska vyhlédla inzerát nabízející k prodeji koně. 

I ona postupně zaslala podvodníkovi desetitisíce, tehdy se škoda vyšplhala na 55 tisíc korun. Dotyčného doteď policisté nevypátrali.

Autor: