Myslivec na Osoblažsku postřelil při vstávání z pařezu kolegu do zad

  12:08,  aktualizováno  12:20
Záchranářský vrtulník letěl minulý týden na Osoblažsko pro těžce zraněného 71letého myslivce. O čtyři roky starší známý ho postřelil kulovnicí, když na konci odpočinku vstával z pařezu. Případem se zabývají policisté.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Slavomír Kubeš, MAFRA

Incident se stal v pátek odpoledne v katastru obce Bohušov na česko-polském pomezí, v lokalitě zvané Mrchoviště. Záchranáři i policisté se o zranění dozvěděli chvíli po čtrnácté hodině.

Policisté brzy zjistili, co se stalo. „Jednasedmdesátiletý muž byl společně s pětasedmdesátiletým mužem z Brněnska na lovu zvěře, přičemž seděli na zemi a na nízkém pařízku. Starší z mužů, který seděl na pařízku, vstával a v ruce držel legálně drženou zbraň typu kulobroková kozlice, kterou si chtěl připravit k lovu divokého prasete,“ popsal policejní mluvčí René Černohorský.

Při vstávání však nejspíše zavadil o spoušť a vystřelil. „Kulová střela zasáhla muže sedícího na zemi do zad,“ konstatoval Černohorský.

Zkoušky na alkohol byly negativní a policisté se případem dále zabývají. Viníkovi hrozí obvinění z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

Zraněného přepravil záchranářský vrtulník

„K zraněnému vyjela posádka rychlé zdravotnické pomoci z Města Albrechtice, z Ostravy vyletěl záchranářský vrtulník,“ uvedl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

Muže mezitím přepravili z lesa do vesnice. „Zasahující lékař zjistil známky střelného poranění v oblasti trupu,“ uvedl Humpl s tím, že zraněný muž byl při vědomí.

Záchranáři muži poskytli přednemocniční neodkladnou péči a poté ho vrtulník hned přepravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

Incident se stal v katastru obce Bohušov na Osoblažsku na česko-polském pomezí.

Incident se stal v katastru obce Bohušov na Osoblažsku na česko-polském pomezí.

Autor: