Dno starého koupaliště zaplní obrovské veřejné hřiště

  9:28
Ačkoli někdejší oblíbené letní koupaliště v Ostravě-Radvanicích už dávno neslouží původnímu účelu, od podzimu 2020 do tohoto pondělí tam opět mířili lidé ze široka daleka za odpočinkem, sportem a zejména za zábavou pro děti.

Takto vypadalo menší hřiště, které bylo na koupališti do jara 2022. | foto: Městský obvod Radvanice a Bartovice

„Nevyužité prostory jsme postupně upravili a za třicet milionů korun tam vybudovali základ rodinného relaxačního areálu KouPark,“ řekl starosta Radvanic a Bartovic Aleš Boháč s tím, že sháněli peníze na jeho dokončení a rozšíření.

Dosud KouPark nabízel inline dráhu okolo bývalého bazénu, posezení v zeleni, houpací sítě, opalovací místa, veřejný gril, občerstvení a toalety. „Rodiny s dětmi k nám ale nejvíc lákalo unikátní venkovní 3D hřiště pro děti, které bylo přístupné zdarma,“ podotkl starosta.

Moderní, pestrobarevné hřiště se dvěma spojenými kopci vysokými 1,6 a 2,5 metru, klouzačkami, průlezkami, pískovištěm, trampolínami a dalšími herními prvky stojí na dně starého betonového bazénu. Zatím zabírá 400 metrů čtverečních, tedy jen malou část plochy dna. Jeho pořízení stálo okolo tří milionů korun. Posledního dubna si tam však děti mohly hrát naposledy.

„Od třetího května je celý areál zavřený a hřiště oplocené. Nechceme ho zpoplatnit, ale zvětšit, takže bývalé letní koupaliště se na čas změní ve staveniště. Na dokončení KouParku jsme získali 32 milionů od státu, šesti miliony pomůže město a další peníze přidá obvod. Celkem máme 41 milionů,“ vysvětlil Boháč.

Stavba potrvá dvanáct měsíců, takže rodiny s dětmi se budou moci do KouParku vrátit nejdříve příští jaro. Pak tam najdou jedno z největších veřejných hřišť v zemi.

„Plocha 3D hřiště se zvětší desetinásobně, pokryje celé dno bazénu. Dětem nabídne skákací koule, houpačky, kolotoč a desítky jiných herních prvků. Budou tam i nové kopce s výškou čtyři a pět metrů, ze kterých povedou až 11 metrů dlouhé skluzavky,“ nastínil Boháč. V areálu přibudou i hřiště pro fotbal, volejbal a další míčové sporty.