Hořící tahač přívěsu se štěrkem blokoval dopravu mezi Ostravou a Opavou

  15:52
Dlouhé kolony automobilů ve směru z Opavy na Ostravu způsobil dopoledne na silnici I/11 požár nákladního vozu plně naloženého štěrkem. Nejspíše vinou technické závady na motoru souprava rychle vzplála, řidič naštěstí stačil vyskočit z kabiny.

Třiačtyřicetiletý řidič si vážného problému všiml chvíli po osmé hodině v katastru obce Hrabyně na Opavsku, když jel ve směru na Ostravu.

„Z předběžně zjištěných informací vyplývá, že na nákladním vozidle došlo k technické závadě, a to v motorové části,“ řekla policejní mluvčí Eva Michalíková.

Řidič stačil vyskočit a utrpěl lehčí zranění. Nadýchal se také zplodin z kouře. „Poskytli jsme mu předlékařskou pomoc a kyslík,“ poznamenal mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Na místě zasahovali profesionální hasiči z opavské stanice, dorazili také dobrovolní hasiči z Hrabyně, z Mokrých Lazců a opavské části Komárov.

„Hasiči dostali oheň pod kontrolu za pětatřicet minut, pak požár dohašovali. Z poškozeného kamionu přečerpali do připravených sudů zhruba pět set litrů nafty smíchané s hasební vodou a také motorový olej. Pomocí sorpčních hadů a nasákavého sorbentu zabránili úniku provozních kapalin do nedaleké říčky Hrabyňka,“ popsal zásah mluvčí hasičů.

Ve směru na Ostravu byla po dobu likvidace události doprava zcela zastavena a svedena po staré silnici přes Velkou Polom a Hrabyni, přičemž se tam tvořily kolony. Ještě odpoledne se tímto směrem jezdilo na silnici I/11 v jednom pruhu. Ve směru na Opavu je doprava už zcela zprovozněna.

Autor: