Muž v kradeném autě zajel před policií do obytné zóny, pak marně utíkal

  11:20
Do riskantní honičky s policisty se před pár dny pustil dvaatřicetiletý muž v Ostravě. V kradeném autě, pod vlivem drog a se zákazem řízení, se proháněl ulicemi, policisté jej však dopadli. Muži s bohatými záznamy v trestním rejstříku hrozí tříleté vězení.

Policejní hlídka si v křižovatce ulic 28. října a Mariánskohorské všimla projíždějícího hyundaie, po kterém bylo vyhlášeno pátrání. Řidiče se tak snažila zastavit a zkontrolovat, začal však ujíždět.

Zadržený recidivista.

Z videa z kamery v policejním voze je patrné, že stíhaný řidič ohrožoval další řidiče, ale i chodce. Ve velké rychlosti totiž projížděl například obytnou zónou. Po několikaminutovém pronásledování zastavil stíhaný muž v Korunní ulici a dal se na útěk.

„Policisté reagovali stejně. Začali ho pronásledovat, a i když měl značný náskok, netrvalo dlouho a na rukou mu přistála pouta,“ informovala policejní mluvčí Eva Michalíková.

Jak následně policisté zjistili, muž měl hned několik důvodů ujíždět. „Byl na něj vydán souhlas k zadržení pro jinou trestnou činnost majetkového charakteru, navíc měl zákaz řízení všech motorových vozidel. Orientační test na drogy vyšel pozitivní na přítomnost amfetaminu a také bylo zjištěno, že vozidlo, ve kterém ujížděl, bylo odcizeno v Brně,“ uvedla Michalíková.

Zadrženému recidivistovi s jedenácti záznamy v trestním rejstříku hrozí za maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky až tříleté vězení.

Autor: