iDNES.cz

Historické centrum Opavy oživí sportovci

  10:55
Okolo tří desítek sportů se bude prezentovat na prvním ročníku Sportovního festivalu Opava. Třídenní akci, která nabídne nejrůznější sportovní klání v historickém centru města.
Atletika - ilustrační foto

(ilustrační snímek) | foto: Michal KlímaMF DNES

Festival se uskuteční od pátku 21. do neděle 23. září ve vybraných lokalitách nejen v centru Opavy, jako jsou Horní a Dolní náměstí, náměstí Osvoboditelů, park za Slezankou, centrum Breda&Weinstein, sportoviště na území města atd.

Kromě oficiálních soutěží a exhibicí budou pro diváky představeny i jednotlivé sporty, které si sami mohou vyzkoušet, a to v atraktivních kulisách města. Jednotlivé kluby budou mít připraveny i prezentace pro případné zájemce, kteří by se danému sportu chtěli více věnovat,“ řekl náměstek primátora Martin Víteček.

Připraven bude i doprovodný program, občerstvení či představení sponzorů a partnerů akce. „Věříme, že se festival bude divákům líbit a že přijdou v hojném počtu jak podpořit sportovce, tak si i vyzkoušet jednotlivé sporty,“ dodal ředitel festivalu Stanislav Pešát.

Sportovní festival Opava 2018 bude úzce spolupracovat s Babí Gastro festivalem, který se uskuteční v pátek 21. září v obchodním centru Breda & Weinstein.

Podrobný program bude zveřejněn v polovině září na webových stránkách města www.opava-city.cz/sportovnifestival.

zpět na článek