iDNES.cz

Hada v Kauflandu v Orlové se nepodařilo najít. Market zůstává zavřený

  18:14
Marně zatím hasiči a další lidé hledají uniklého hada v supermarketu Kaufland v Orlové na Karvinsku. Před třemi dny ho spatřili na kamerovém záznamu, ani z něj ale není patrné, o jakého plaza jde. A dokud se nepotvrdí neškodnost nevítaného hosta, supermarket se neotevře.

Uvnitř orlovského Kauflandu hledají hada | foto: iDNES.cz

Plaz je v pátrání od úterního rána, obchodní centrum je tak zavřené už třetí den. Údajně jde o hada dlouhého přibližně čtyřicet centimetrů. Podle odborníků může jít o užovku z okolních mokřadů, ale jistota chybí, protože na nekvalitním kamerovém záznamu nelze druh hada rozeznat.

Mluvčí Kauflandu Renata Maierl na dotaz MF DNES přislíbila aktuální vyjádření ve čtvrtek dopoledne přes ČTK. Jenže se tak nestalo. Jen na firemním Facebooku se objevila zmínka o pokračování v důsledném pátrání a spolupráci s hasiči a odborníky. Už dříve mluvčí řekla, že bezpečnost zákazníků i zaměstnanců je nejvyšší prioritou společnosti.

I dnes na vchodu do objektu byly cedulky upozorňující na uzavření objektu z technických důvodů. Podle neoficiálních informací i dnes prostor prohlédli hasiči, hada však nenašli. Jestli společnost zřídila tepelné pasti, jak doporučovali odborníci, není jasné.

„Jsme ve spojení a pokud budou něco potřebovat, tak pomůžeme. Ale je složité hada v tak velkém prostoru najít,“ poznamenal hlavní zoolog ZOO Ostrava Jiří Novák. Na otázku, kdy se had může objevit, odpověď bohužel nezná.

Připraveni pomoci jsou i orlovští strážníci. „Kdyby potřebovali naši hlídku, jsme tam za pět minut, více ale pro udělat nemůžeme,“ řekl ředitel městské policie Orlová Roman Galia.

O neobvyklý problém se zajímá řada lidí. Na sociálních sítích se dokonce objevilo několik vtipů. Například tento:

A také postřehy. „Všiml jsem si, že i když je parkoviště před Kaufem úplně prázdné, tak se našlo pár lidí, kteří chtěli jít dovnitř. Když ve čtvrtek mají vždycky nové slevy,“ komentoval jeden z občanů Orlové.

Situace u orlovského Kauflandu ve středu odpoledne

Autor:
zpět na článek