Tragédie na jezu: dva muži šli zachraňovat kamaráda, zemřeli všichni tři

  19:30,  aktualizováno  3. dubna 17:16
Na splavu ve Frýdlantu nad Ostravicí se v pátek odpoledne topili tři muži. Kamarádi dva z vody vytáhli a oživovali je. Resuscitaci následně převzali záchranáři, ale i přes poskytnutou pomoc oba muži zemřeli. Tělo třetího nalezli policejní potápěči v sobotu dopoledne.

V sobotu dopoledne se do pátrací akce zapojily desítky policistů a policejních potápěčů. Před polednem policie oznámila, že nalezli tělo třetího muže.

03.dubna 2021 v 11:25, příspěvek archivován: 03.dubna 2021 v 11:28

Při pátrací akci nalezli policejní potápěči v řece i tělo třetího muže. #policiemsk

„Tělo třetího muže našli policejní potápěči u dalšího splavu, několik stovek metrů po proudu řeky,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí policie Pavla Jiroušková.

V sobotu dopoledne byl v řece snížen průtok a policisté procházeli oba břehy řeky. Pátrání probíhalo i ve vodě, kde byli policejní potápěči. S pátráním pomáhly tři desítky hasičů.

Podle policie se šel čtyřiadvacetiletý muž koupat a začal se topit. „Pomoci mu chtěli dva mladší muži, kteří za ním do vody skočili,“ uvedla Jiroušková. 

Tragická událost se stala kolem půl páté odpoledne u místními často navštěvovaného splavu řeky Ostravice v části Frýdlantu nazvané Kamenec.

„Jednadvacetiletého muže vytáhli z vody kamarádi na ostrůvek uprostřed řeky a zahájili laickou resuscitaci,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Zasahující lékař ale musel konstatovat jeho úmrtí.

O tři roky staršího muže vytáhli z vody níže po proudu rovněž před příjezdem záchranářů.

„Na břehu řeky a následně v sanitce probíhala jeho resuscitace. Přes veškerou snahu i tohoto pacienta musela lékařka prohlásit za zemřelého,“ dodal mluvčí.

03.dubna 2021 v 08:31, příspěvek archivován: 03.dubna 2021 v 10:00

Od dnešních ranních hodin pokračuje ve Frýdlantu nad Ostravicí pátrací akce po třetí osobě, která tonula ve splavu řeky Ostravice. Druhá osoba, ktera byla v kritickém stavu, bohužel zemřela.Více k tragické události na https://t.co/bqqtLQClb3

„Na místě události poskytovali pomoc svědkům a pozůstalým krizoví interventi. Příčinu úmrtí určí nařízené soudní pitvy,“ uvedla Jiroušková.

Okolnosti tragické události policisté vyšetřují a zatím nebudou poskytovat další informace. Podle svědků sehrál roli alkohol.

„Momentálně provádíme běžné procesní úkony,“ řekla Jiroušková. Dodala, že mezi ty patří například výslech svědků. Právě ti by mohli objasnit, co se na břehu řeky Ostravice v pátek odpoledne stalo.

Autoři: ,