Festival v ulicích Art & Life ovládne Hlavní třídu v Ostravě-Porubě

  8:50
Hudebníci, akrobaté i pouliční umělci z celého světa vystoupí poslední víkend v červnu na Festivalu v ulicích Art & Life. Ten se letos poprvé uskuteční v Ostravě-Porubě a pro návštěvníky bude po celou dobu trvání zdarma.

ilustrační snímek | foto: Úřad městského obvodu Poruba

„Lidé se mohou těšit na pouliční umění ve všech jeho podobách. Od hudby přes divadlo, artisty až po tanec,“ láká ředitelka festivalu Petra Hradilová. „Přijedou k nám performeři z jedenácti zemí,“ podotkla.

Bohatý kulturní program se bude odehrávat na deseti scénách umístěných po téměř celé délce Hlavní třídy a jejích přilehlých dvorech.

„Poruba nám nabízí zcela nové příležitosti a věřím, že letošní ročník bude i díky její atmosféře výjimečný,“ okomentovala přesun festivalu Hradilová.

Hlavní hudební pódium bude na Alšově náměstí. „Na něm vystoupí hned pětice španělských kapel z Kanárských ostrovů, dále kanadský instrumentalista Aysanabee nebo australské kytarové duo Opal Ocean,“ přiblížila Hradilová.

Během celého víkendu si na své přijdou i milovníci divadla. „Děti i dospělé vezmou do pohádkového světa novocirkusoví Žongléros Ansámbl během představení Hvězdář a Legenda o světle. Francouzští Entr’Act se předvedou v úchvatných mytických kostýmech,“ vyjmenovala Hradilová.

Kromě toho si pořadatelé připravili také velkou nabídku doprovodných aktivit. „Děti se určitě mohou těšit na obří loutky a nejrůznější workshopy. Součástí bude také vinný, čajový a dýmkařský festival a nebudou chybět ani chill out zóny,“ dodala Hradilová.

Akci pořádá tým Colours of Ostrava a uskuteční se za podpory radnice i kraje. „Na festival věnuje radnice i kraj přibližně 600 tisíc korun,“ uvedl náměstek primátora Ostravy Zbyněk Pražák.