iDNES.cz

Tradičně silný sever Moravy hledá regionálního Podnikatele roku

  15:40
Nominace do nového ročníku soutěže EY Podnikatel roku se rozjíždí i v Moravskoslezském kraji. Ten patří se třemi celostátními vítězi mezi nejúspěšnější regiony a počtem zúčastněných zase mezi ty nejsilněji zastoupené. Například loni odsud pocházel druhý nejvyšší počet přihlášek, hned po Praze.

Moravskoslezský vítěz prestižní soutěže EY Podnikatel roku 2021 Karel Kadlec z firmy Car Tec Group (vpravo) s hejtmanem Ivo Vondrákem. | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

Loňským regionálním vítězem se stal Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group, největšího autorizovaného prodejce BMW v Česku. „Ocenění v regionálním klání soutěže EY Podnikatel roku si velmi vážím, patří všem mým spolupracovníkům. Je to odměna za dvacet let naší práce,“ řekl.

Moravskoslezský kraj se od tradičních průmyslových oborů přesouvá k moderním odvětvím, jako jsou informační technologie či automobilový průmysl. V následujících letech chce ještě více podpořit investice do inovací, výzkumu a vývoje.

„Vážíme si každého investora, který se rozhodne podnikat v Moravskoslezském kraji. Jsme připraveni podpořit zejména obory a projekty postavené na principech Průmyslu 4.0, vyžadující kvalifikovanou a vzdělanou pracovní sílu,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Tradiční i moderní podnikatele z Moravskoslezského kraje je možné do soutěže nominovat prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je i přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2022.

Autor:
zpět na článek