Koloběžkář jel v noci v tmavém oblečení, na úzké silnici ho smetlo auto

  14:14
Takřka neviditelný byl muž na koloběžce, když jel v noci po místní komunikaci v Doubravě na Karvinsku. Na svou nedbalost doplatil, protože ho srazilo auto a koloběžkář skončil v nemocnici. Policie upozorňuje, že lidé musí pamatovat na reflexní prvky, a to zvláště pokud se pohybují mimo osvětlené lokality.

Místo nehody mezi osobním vozem a mužem na koloběžce v Doubravě na Karvinsku. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek okolo dvaadvacáté hodiny poblíž areálu Dinoparku. Podle informací iDNES.cz 38letý muž na koloběžce projížděl po místní silnici, která není osvětlená, přičemž zastavil u krajnice a chtěl si nutně odskočit.

Místo nehody mezi osobním vozem a mužem na koloběžce v Doubravě na Karvinsku.

Jenže stejným místem zrovna projíždělo vozidlo BMW 320i s 23letým řidičem.

„Muž s koloběžkou byl celý v černém oblečení, i jeho koloběžka má tmavou barvu. Zřejmě proto ho řidič vozidla u krajnice neviděl,“ uvedla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Při střetu byl koloběžkář odhozen do příkopu a utrpěl zranění, jehož léčení potrvá déle než šest týdnů. 

„Orientační dechová zkouška u řidiče vozidla byla negativní. Vzhledem k předpokládané délce léčení chodce si další vyšetřování převzala služba kriminální policie,“ dodala policejní mluvčí.

Současně upozornila, že tma v tomto období bývá už poměrně brzy, stejně tak i déle ráno. „Reflexní prvky jsou proto nutností,“ konstatovala.

Autor: