Řidič chtěl zabránit nehodě, nakonec sám rozbořil trafostanici

  14:58
Policie na Opavsku hledá svědky nehody, při které vůz Audi naboural trafostanici. Údajně se chvíli předtím vyhýbal seatu, jehož řidička vyjela z vedlejší ulice. Policisté vyšetřující nehodu hledají případné svědky.

Audi nabouralo do trafostanice v Hlučíně - Bobrovníkách. (14. března 2023) | foto: Policie ČR

Nehoda se stala v úterý 14. března zhruba o půl sedmé hodiny na křižovatce ulic lesní a Osvoboditelů v Bobrovníkách, místní části Hlučína.

„Řidička osobního automobilu Seat Leon jela po ulici Lesní, kdy před křižovatkou zastavila na příkaz dopravní značky Stůj, dej přednost v jízdě. Následně se rozjela, přičemž odbočovala vpravo na ulici Osvoboditelů,“ popsala dopravní situaci policejní mluvčí Pavla Procházková.

Jenže podle prvotních zjištění nedala přednost vozu Audi A6 Allroad, které jelo po ulici Osvoboditelů směrem od Hlučína do Ostravy. Řidič audi strhl vůz vlevo, čímž střetu mezi auty zabránil. Jenže auto neudržel na silnici, dostal se mimo vozovku a narazil do zděné trafostanice, kterou částečně rozboural.

„U obou řidičů byla provedena dechová zkouška ke zjištění přítomnosti alkoholu v dechu, a to s negativním výsledkem. Naštěstí se ani nikdo nezranil,“ doplnila mluvčí.

Vyzvala také případné svědky, aby se ozvali na linku 158. „Například se v době nehod v dané oblasti nacházeli, případně místem projížděli nebo jejich vozidlo má palubní kameru,“ nastínila Procházková.

Autor: