Dětský svět v Dolních Vítkovicích je zavřený, chystá nové atrakce

  14:56
Rodiny s dětmi, které chtějí navštívit Dětský svět v přízemí Velkého světa techniky v Dolní oblasti Vítkovic, neuspějí. Provozovatel totiž bez upozornění expozici pro nejmenší návštěvníky zavřel. Vzniknou tam nové atrakce, třeba řemeslná dílna nebo kuchyně.

Velký svět techniky v Dolních Vítkovicích | foto: dolnivitkovice.cz

Zájemci to zjistí, když si chtějí online rezervovat termín návštěvy. Na webových stránkách Dolních Vítkovic najdou jen tuto stručnou informaci: „Od 3. 11. 2021 Dětský svět uzavřen z důvodu plánované rekonstrukce.“

Před pár dny tam ještě byla i zmínka o tom, že znovu by se měl otevřít v prosinci. Teď už tam ale není.

„Rádi bychom přivítali první návštěvníky už během vánočních prázdnin. Ale zatím je to spíš naše zbožné přání, s ohledem na současnou situaci na stavebním trhu. Navíc nevíme, jaká budou platit opatření v souvislosti s epidemií covidu. V každém případě chceme mít práce hotové do konce roku a otevřít 2. ledna 2022,“ uvedl ředitel Dolních Vítkovic Tomáš Šiřina.

A co se změní v expozici, která se upravuje za zhruba pět milionů korun? „Stále to bude svět, kde si děti mohou vyzkoušet různá povolání a svoji zručnost. Zachováme, ale zmodernizujeme oblíbené scény, jako je stavba, farma, lékař. Nově vytvoříme sekci malý řemeslník a více se budeme soustředit na model restaurace,“ uvedla mluvčí Dolních Vítkovic Eva Kijonková.

Pořadatelé nabídnou i populární vaření

Malí řemeslníci si budou moci nově vyrobit hračku, například jednoduchou lodičku nebo autíčko.

Další novinkou bude kompletní proměna „restaurace“. „Věříme, že i díky různým reality show z oblasti vaření a pečení půjde o lákavou část herny. Děti si tam budou moci zahrát na číšníky nebo kuchaře a nabízet pomyslné občerstvení svým rodičům,“ nastínila mluvčí Kijonková.