iDNES.cz

Největší cvičení s dětmi na přehradě, v Těrlicku jich evakuovali stovky

  16:24
Největší cvičení svého druhu za posledních dvacet let pořádali dnes zástupci složek Integrovaného záchranného systému na Těrlické přehradě na Karvinsku. Roli figurantů si vyzkoušely tři stovky žáků ze tří základních škol.

Do cvičení se zapojili profesionální i dobrovolní hasiči, policisté, vodní záchranná služba z Těrlicka i stovky dětí z okolních základních škol.

„Cvičení se zaměřilo na evakuaci školáků a jejich učitelů z šesti různě (ne)dostupných míst v okolí přehrady pomocí třinácti člunů a lodí a dvou obojživelných hasičských transportérů,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Stovky figurantů hasiči evakuovali k Jaškovské krčmě na západním břehu vodní nádrže. „Tam prošli evakuačním střediskem a evidencí,“ informoval Kůdela.

Fotogalerie

Podle něj to bylo první cvičení na vodě za posledních dvacet i více let v rámci republiky, při němž působili jako figuranti žáci základních škol.

„Navíc v takovém úctyhodném počtu. Školáci s kantory se dosud obvykle evakuovali maximálně ze školních budov,“ dodal mluvčí hasičů.

Při dnešní akci využili záchranáři čtyři desítky především hasičských vozidel, třináct lodí a člunů, dva obojživelné transportéry a čtrnáct nafukovacích chodníků.

Autor:
zpět na článek