Utečenci šli po dálnici, policie dva muže z Jemenu a Tunisu zadržela

  11:24
Několik stovek metrů od česko-polského hraničního přechodu v Chotěbuzi na Karvinsku zadržela cizinecká policie dva mladé muže z Jemenu a Tunisu. Uprchlíci kráčeli po okraji velmi frekventované dálnice D48 směrem do vnitrozemí.

Dva migranti z Jemenu a Tunisu, které cizinecká policie zadržela poblíž česko-polského přechodu na Karvinsku, když šli po okraji dálnice. | foto: Policie ČR

Policisté z mobilní jednotky si mužů všimli v sobotu ráno.

„Byli zajištěni a okamžitě s nimi začali pracovat policisté odboru cizinecké policie krajského ředitelství. Bylo zjištěno, že muži pocházejí z Jemenu a Tunisu a oba mají něco přes dvacet let. Jak uvedli, jejich konečnou destinací však neměla být Česká republika,“ uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská.

Jak vyšlo záhy najevo, oba muži opravdu zažádali o politický azyl v jiném státě, konkrétní destinaci policie neuvedla. 

„Budou následovat úkony vedoucí k předání podle mezinárodní úmluvy do státu, kde tuto žádost podali. Dvojice poté byla dočasně umístěna do zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku,“ doplnila mluvčí.

Ani ne před měsícem řešila moravskoslezská cizinecká policie na stejném místě obdobný případ. Čtveřice migrantů ze střední Asie právě poblíž chotěbuzského hraničního přechodu vyskákala z kamionu. Také oni skončili v zařízení pro uprchlíky ve Vyšních Lhotách.

Uprchlíci se ještě před zimou chtějí dostat do Německa:

Autor: