Senioři otestovali nové ambulance v Bohumínské nemocnici

  8:28
Dvacítka seniorů otestovala naváděcí a vyvolávací systém příjmového pracoviště v novém ambulantním pavilonu, který tento týden otevřela Bohumínská městská nemocnice. Test měl prověřit, zda orientaci v novém prostoru, včetně příjmové techniky, zvládnou bez problémů i dříve narození.

Městská nemocnice Bohumín. | foto: Městská nemocnice Bohumín

„Dvacet dobrovolníků bohumínského Seniorklubu jsme přivezli do nového ambulantního traktu, kde dostali lístek s fiktivní diagnózou. Každý se musel sám zorientovat v centrální recepci s příjmem a z ní pak pokračovat dál k lékaři, kterého si vylosoval,“ uvedla městská radní Věra Palková.

U vstupu čekala na seniory dotyková obrazovka. Na ní museli zvolit druh ambulance, do které jdou, a poté zadat, zda přišli na akutní ošetření, kontrolu, nebo odběry. „Pokud senioři vše zvládli, obdrželi pořadové číslo a vyvolávací systém je navedl do konkrétní ordinace,“ popsala akci manažerka akutní ošetřovatelské péče bohumínské nemocnice Romana Vrátná.

Většinu dobrovolníků moderní technika nezaskočila. „Systém mi přijde intuitivní a myslím, že když jsem ho zvládla já, zvládnou ho i jiní,“ svěřila se s prvními dojmy Saša Jurečková, která ocenila především velké tabule, na kterých se objeví číslo klienta i pracoviště, kam má jít.

Kromě centrální recepce s příjmem bude v novém ambulantním traktu fungovat také interní a chirurgická ambulance, pracoviště endoskopických zákroků, sádrovna, rentgen, ultrazvuk a další.

„Jako součást investice jsme nechali zhotovit také přístřešek pro přistavení sanitních vozů a návštěvníci pak určitě ocení i fakt, že jsme nedaleko budovy otevřeli nové parkoviště s padesáti místy,“ dodala mluvčí bohumínské radnice Jana Končítková.

Autor: