Akvapark v Kravařích bude otevřený dál. Město jej chce získat i žalobou

  8:52
Po dobrém, nebo po zlém. Kravaře chtějí majoritní podíl v akvaparku v každém případě. Spolumajiteli Buly Aréně, vlastněné Aloisem Hadamczikem, nabídnou odkup jejího pětiosminového podílu za 30 milionů korun, pokračující spolupráci za nových podmínek, nebo podají žalobu a zkusí získat majoritu soudně.
Zasedání brněnského zastupitelstva (17. června, 2014).

ilustrační snímek | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

„Chceme vyřešit táhnoucí se spory s akvaparkem a chceme, aby akvapark fungoval samostatně,“ uvedla k výběru trojice možných variant starostka Monika Brzesková v úvodu jednání zastupitelů.

Napjatá diskuse za přítomnosti desítek občanů přesáhla hodinu, opoziční zastupitelé akcentovali především nedostatečnou informovanost ze strany vedení města. Nakonec hlasováním prošly všechny tři navržené možnosti.

Pro odkup pětiosminového podílu za 30 milionů hlasovalo 11 z 20 přítomných. Stejně tak pro dohodu o společném užívání, avšak za podmínek, že město bude mít většinový podíl a bude krýt nejen provoz a jeho ztráty, ale připadne mu i případný zisk. 

S podáním žaloby, jež žádá zrušení podílového spoluvlastnictví a přesun spoluvlastnických podílů Buly Arény do vlastnictví města za náhradu stanovenou znaleckým posudkem, a to zhruba 16 milionů, souhlasilo 15 zastupitelů.

Akvapark i v prosinci zůstane v provozu, přestože končí výpovědní lhůty smluv o společném sdružení i o dodávkách energií. Podle předběžného opatření vydaného opavským soudem Buly Aréna nesmí dodávky energie vypnout. „Podáme odvolání k soudu a počkáme na jeho rozhodnutí,“ komentoval situaci Alois Hadamczik s tím, že akvapark bude do té doby v provozu. 

Hadamczik o prodeji podílu neuvažuje

Dodal, že o prodeji podílu neuvažuje. „Jedenáct let mají akvapark k dispozici zdarma. Nabídl jsem jim teď bezplatnou zápůjčku i ostatních sportovišť,“ uzavřel. 

Spor mezi městem Kravaře a Buly Arénou vznikl v souvislosti s podporou sportovišť v komplexu Buly Arény. „Akvapark je součástí sportovního komplexu Buly Aréna, kde ročně sportuje čtyřicet tisíc lidí. Město jej dosud podporovalo třemi miliony. Nové vedení už ale nechce tyto činnosti ani částečně podporovat,“ uvedl k důvodům výpovědi smluv Alois Hadamczik.

Podle vedení města může společnost dál žádat o dotace stejně jako ostatní subjekty. „Buly Aréna měla možnost podat si žádost o dotaci, tu také podala, ale nedoložila nám všechny přílohy, které jsme požadovali,“ uvedla k letošnímu roku Monika Brzesková.