Majitel večerky zapomněl sto tisíc v přepravce, nálezce vypátrala policie

  12:02
Peněženku s téměř sto tisíci korunami nechal v přepravce na pečivo majitel večerky na Českolipsku. Než se na to rozvzpomněl, jeho nic netušící žena přepravku předala zásobovačům. Peněženku se podařilo vypátrat až policistům. Nacházela se o několik kilometrů dál a bez části hotovosti.

Peníze, které policie našla v zadržené peněžence. | foto: Policie ČR

Vietnamský majitel večerky ve Stráži pod Ralskem odložil peněženku do přepravky minulý pátek. Následně tento box společně s dalšími uklidila jeho manželka do místnosti, kde si je vyzvedávají dodavatelé zboží. 

„Přepravky byly poskládané na sebe do komínku, který byl vyšší než ona, a protože peněženka ležela až nahoře, neměla o ní nejmenší tušení,“ přiblížila policejní mluvčí Ivana Baláková.

V sobotu před šestou hodinou ráno si připravené přepravky vyzvedl a naložil do auta pekárenský řidič. „Peněženka pak cestovala několik kilometrů, zůstala ale na území Libereckého kraje,“ zmínila Baláková.

Policisté rozjeli pátrání a brzy zjistili, že peněženka skončila v rukou nepoctivého nálezce. 

„Ten se k činu pod tíhou řetězce nepřímých důkazů v úterý přiznal a peníze nám vydal. Konkrétně 78 700 korun, podle něj v peněžence víc peněz nebylo,“ přiblížila Baláková. Zda se jednalo o pekárenského řidiče nebo jiného dodavatele, policie odmítla sdělit.

Dvaačtyřicetiletého muže nyní policisté podezřívají ze zatajení věci. Za to ho soud může poslat až na rok do vězení.

Autor: