Policie opět uzavřela Bedřichov, dopoledne se cesty zprůjezdnily

  9:50,  aktualizováno  15:13
V neděli ráno policie opět uzavřela příjezdové cesty do Bedřichova na Jablonecku. V sobotu byl Bedřichov uzavřen šest hodin kvůli přívalu turistů, kteří nerespektovali dopravní značení. Nedělní uzavírka trvala přes hodinu. Policejní hlídky regulují dopravu na příjezdech i v dalších horských střediscích.

Okolí Pusteven je plné turistů. (9. ledna 2021) | foto: Policie České republiky – KŘP Moravskoslezského kraje

Policie uzavřela provoz do Bedřichova ve směru od Jablonce před půl osmou ráno, ve směru od Liberce před půl devátou. V deset hodin dopoledne informovala, že silnice jsou opět průjezdné.

10.ledna 2021 v 09:58, příspěvek archivován: 10.ledna 2021 v 10:07

Provoz na komunikacích do Bedřichova byl znovu obnoven v plném rozsahu. Dbejte zvýšené opatrnosti a buďte ohleduplní. Děkujeme. #policielbk

Starosta obce Petr Holub (SLK) řekl, že parkovací kapacity jsou téměř vyčerpané. „Musím říct, že policie dnes zareagovala mnohem lépe, jsou tu už od rána od sedmé hodiny,“ uvedl. Podle něj je v obci obdobný počet lidí jako v sobotu, jejich koordinování se ale daří lépe. 

Podle mluvčího policie Vojtěcha Robovského jsou na místě policisté ve stejném počtu jako předchozí den. „Snažíme se dopravu v inkriminovaných místech zvládnout, takže speciální akce na toto nemáme,“ řekl iDNES.cz.

V sobotu se policisté řidičům snažili především domluvit. Kolik padlo pokut, mluvčí neví. „Myslím si, že vše řešili spíše v rámci domluvy,“ vysvětlil.

V Libereckém kraji policie nezaznamenala dopravní komplikace u příjezdu do dalších středisek. „V našem kraji je nejvíce exponovaný Bedřichov,“ dodal.

Dopravní komplikace v Bedřichově se opakují, v sobotu policisté řešili neukázněné řidiče mířící na hory napříč republikou.

Turisté míří znovu do hor, na dopravu dohlíží policie

Policisté dohlíží na plynulost dopravy i jinde na horách. V neděli policie upozornila na plná parkoviště v Deštném v Orlických horách. Policisté dle potřeby regulovali dopravu ve směru na Šerlich. 

Taktéž jsou hlídky ve směru k horskému středisku Pustevny v Beskydech.  „Pořádková hlídka stojí u Prostřední Bečvy a reguluje provoz na základě informací, které dostává jak od dopravní hlídky, tak od provozovatele parkoviště na Pustevnách. Pro nás je důležité, aby nestála vozidla na cestě a aby to bylo průjezdné. Zatím je však situace lepší než v sobotu,“ uvedla mluvčí policie Simona Kyšnerová.

Ředitel lanovky na Pustevny Petr Lessy ČTK potvrdil, že lidí na hory dorazilo hodně. Na Pustevnách podle něj byla situace horší v sobotu. „Ale i tak se u lanovky vytvořila ve špičce fronta maximálně na 15 minut. Dnes už to je úplně bez front,“ řekl. Co se dopravy týče, problémy podle něj jsou vždy ze strany od Zlínského kraje. „Opakuje se to každý rok. Pokud nebude v Bečvě záchytné parkoviště a nebude na Pustevny fungovat kyvadlová doprava, tak se toho problému nezbavíme,“ doplnil.

Návštěvníci plní parkoviště i na Hvězdě a v Karlově Studánce. „Buďte opatrní a dbejte pokynů policistů, kteří jsou na místě a řídí dopravu,“ vyzývá policie na Twitteru.

Odpoledne se naplnila kapacita parkovišť v osadě Visalaje i Zlatník na Frýdecko-Místecku. Policisté regulují dopravu a příjezd umožňují jen  místním obyvatelům. 

Davy lidí na horách se chce zabývat ministr zdravotnictví Jan Blatný. Ministr vnitra Jan Hamáček uvedl, že neví, jak by se opatření měla upravit.

Autor: