VIDEO: Motorkář se třemi zákazy řízení ujížděl policistům, vyhýbal se vězení

  21:00
Policistům na Turnovsku chtěl v noci ujet motorkář, který měl tři zákazy řízení a vyhýbal se nástupu do vězení. Po dvacetikilometrové honičce, kterou zaznamenala palubní kamera, se nakonec policistům podařilo muže dopadnout.

Motocyklista na stroji Suzuki 600 jel ve čtvrtek večer po dálnici D10 ve směru od Prahy na Turnov. Během své jízdy minul policejní hlídku, která kontrolovala, zda lidé necestují mezi okresy. 

„Policistům připadalo zvláštní, že se někdo v tuto dobu a za nevlídného počasí prohání na motorce po dálnici. Proto se za ním rozjeli, aby ho zkontrolovali,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Na výstražné světelné a zvukové znamení a výzvu k zastavení motocyklista zareagoval zvýšením rychlosti a předjetím několika vozidel. Potom si najel na středovou dělicí čáru a bránil policistům v tom, aby ho mohli předjet a zastavit.

„Na dálnici v blízkosti sjezdu na Liberec se snažil hlídku zmást a najel si k odbočovacímu pruhu na Liberec, ze kterého se vzápětí vrátil na dálnici a pokračoval na Turnov. To samé ještě zopakoval u sjezdu na Železný Brod a Malou Skálu. V blízkosti radarů za sjezdem na Železný Brod najel opět na střed vozovky, po přejetí mostu se držel v pravém jízdním pruhu a sjel prudkou zatáčkou ke kruhovému objezdu ve směru do centra Turnova. Tento kruhový objezd v Sobotecké ulici projel v protisměru a dostal se do smyku, který vyrovnal, a pak dál pokračoval protisměrem na Podháj,“ popsala Baláková.

Za obcí Podháj se snažil odbočit na lesní cestu, manévr nezvládl a motorku položil. Vzápětí ho policisté zadrželi a následně zjistili, že se jedná o sedmačtyřicetiletého muže ze Středočeského kraje, který se vyhýbal nástupu po věznice, kam ho poslal pražský soud za opakované jízdy v zákazu řízení na dobu šest měsíců. 

„Dechová zkouška vyšla u motorkáře negativně, ale policisté ho podezřívali z toho, že je pod vlivem omamných látek. Test na drogy ovšem odmítl, aniž by k tomu uvedl nějaký seriózní důvod. Policisté ho převezli na služebnu do Turnova, kde ho kolegové z obvodního oddělení vyslechli a zahájili s ním úkony trestního řízení k jeho trestnímu stíhání pro maření výkonu úředního rozhodnutí,“ zmínila mluvčí.

Noc ze čtvrtka na pátek už strávil ve věznici, kam ho po nezbytných úkonech eskortovali policisté. 

„Není bez zajímavosti, že mu zákaz řízení uložily tři soudy po sobě, a to Okresní soud v Táboře a obvodní soudy Praha-východ a Praha 8. Poslední zákaz mu končí až v roce 2027,“ dodala Baláková. 

Nyní muži hrozí, že se jeho původní šestiměsíční pobyt ve vězení protáhne až na dva roky. Přesně taková trestní sazba mu nově hrozí za jeho čtvrteční jízdu a za to, že se vězení vyhýbal.

Autor: