VIDEO: Cisternu, která se zřítila na auta, přijeli vyprostit Slovinci

  16:40
Ve Stráži nad Nisou v pátek ráno začalo vyprošťování cisterny, která se tu v pondělí zřítila ze srázu na tři odstavená auta. Cisterna předtím uvázla na úzké silničce, když její slovinský řidič důvěřoval navigaci a vjel do zákazu vjezdu.

Řidič s cisternou zabloudil do Stráže nad Nisou, když hledal cestu do průmyslové zóny. Cisterna uvázla v zákazu vjezdu a při pokusu o vyproštění se zřítila na tři odstavené vozy blízkého autoservisu. 

Vyprošťovací práce měly začít už v úterý, slovinské firmě se ale nedařilo najít společnost, která by cisternu vytáhla. Povolat nakonec musela vyprošťovací službu rovněž ze Slovinska.

„Musel jsem jet zhruba 800 kilometrů. Samotné vytažení je docela jednoduché a vyjde na přibližně tři tisíce euro, ale to je nejmenší položka. Celková cena se bude odvíjet od cesty sem a zase zpátky, v tuto chvíli ji tedy ještě nevíme. Vzdálenost musíme přesně vypočíst z GPS,“ vysvětlil řidič vyprošťovací služby, který se představil jako Samo.

Během dopoledne se podařilo cisternu otočit na kola a vytáhnout na rovnou louku. Z ní je to už jen kousek zpátky na silnici. Samotná cisterna odjede připojená na novém tahači, původní tahač se poveze do Slovinska na podvalu.

11. ledna 2022

Autor: