iDNES.cz

Škola ve Frýdlantu se neotevře, jeden ze zaměstnanců je nakažený

  11:08
Školní rok ještě nezačal a už se vyskytují první komplikace. Frýdlantským žákům se o týden prodlouží prázdniny. Důvodem je jeden ze zaměstnanců školy, který je pozitivní na covid. Potvrdil to starosta Frýdlantu Dan Ramzer. Základní škola se otevře nejdříve 9. září.

ilustrační snímek | foto: Anna Brzybohatá, iDNES.cz

„Jedná se o preventivní uzavření, k němuž jsme přistoupili na základě doporučení krajské hygieny,“ uvedl starosta. „Je to kvůli bezpečí rodičů i dětí,“ pokračoval. 

1. září neotevřeme, hlásí první školy. Všechny učitele mají v karanténě

Podle mluvčí frýdlantské radnice Martiny Petráškové, došlo ke kontaktu velkého počtu pracovníků školy s nakaženým zaměstnancem. „Jedná se o osobu, která nemá trvalé bydliště na území města Frýdlant,“ sdělila mluvčí.

Uzavření se týká pouze pracovišť základní školy, tedy pracovišť v ulicích Purkyňova, Husova a Bělíkova, včetně školních družin. Netýká se mateřských škol, dětské skupiny Koťata ani základní umělecké školy.

„V následujících dnech proběhne testování kontaktů tohoto na covid pozitivního pracovníka školy, na základě výsledků testů pak krajská hygienická stanice rozhodne o dalším postupu,“ dodala mluvčí. 

O termínu otevření školy bude rodiče informovat její ředitel Petr Kozlovský. Aktuální informace budou zveřejněny na webu města a školy a sociálních sítích.

Autor:
zpět na článek