Led na stadionu v Lípě upraví moderní rolba, v bazénu bude lepší vzduch

  9:16
Po dlouhých třiceti letech bude ledovou plochu na zimním stadionu v České Lípě upravovat nová elektrická rolba. Město chce ve Sportareálu, jehož součástí je například i bazén, investovat také do vzduchotechniky.

Česká Lípa se nové rolby dočkala po třiceti letech. | foto: Česká Lípa

Led na stadionu doposud upravovala třicet let stará rolba, která už ale pomalu dosluhovala. Novou rolbu za čtyři miliony korun do Sportareálu dodala firma TT-Ice Snow. 

Další peníze tu město plánuje investovat do systému, který řídí vzduchotechniku. Už totiž není plně funkční. 

Bazénu by hrozilo uzavření

„Pokud bychom k této opravě nepřistoupili, hrozilo by, že bychom nebyli schopni zajistit dostatečné větrání budovy. Tím bychom se vystavili riziku uzavření bazénu hygienickou stanicí nebo poškození konstrukce budovy vzhledem k neúměrnému hromadění páry v určitých částech komplexu. Jsem proto rád, že jsme společně s kolegy našli shodu a schválili zadávací podmínky pro veřejnou zakázku,“ uvedl radní pro sport, kulturu a cestovní ruch Michal Prokop.

Úkolem firmy, která veřejnou zakázku získá, bude nový systém nejen dodat, ale i zpracovat potřebnou projektovou dokumentaci a po instalaci zajistit servis zařízení po dobu deseti let. 

„Můžeme mít pocit, že je zbytečné investovat peníze do objektu, který je nový. Je třeba si však uvědomit, že rekonstrukce Sportareálu probíhala v letech 2007-2008, což je již dvanáct let. Za tuto dobu některá zařízení již dosluhují a pokud chceme zachovat všechny služby pro naše občany, je nutné do oprav investovat,“ doplnila starostka České Lípy Jitka Volfová.

Autor: