Řidič předjížděl odbočující auto, po střetu skončil na poli v kotrmelcích

  21:12
Dva lidé se zranili při dopravní nehodě v Dětřichově na Liberecku. Řidič audi si na dlouhé rovince při předjíždění nevšiml odbočující řidičky a po nárazu skončil v kotrmelcích desítky metrů od silnice. V místě je zákaz předjíždění a plná čára.

Audi skončilo v kotrmelcích na poli. | foto: Hasiči Frýdlant

Nehoda se stala v pondělí krátce po čtvrté hodině odpoledne na silnici I/13 u odbočky na Dětřichov.

„Řidička Škody Superb mířila z Liberce na Dětřichov. Při odbočování vlevo ohrozila řidiče Audi A6 jedoucího za ní, který ji předjížděl. Nepřesvědčila se, jestli není předjížděna. Současně ale chyboval řidič audi, neboť v místě platí zákaz předjíždění a je zde plná čára,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Řidič nestihl na odbočující vůz reagovat a obě auta se střetla. „Audi narazilo do levého předního světla superbu. Náraz způsobil, že se superb otočil o 180 stupňů a přitom mu odletělo kolo,“ přiblížila mluvčí.

Zatímco superb zůstal stát na silnici, druhé vozidlo odrazil náraz do pole. „Tam se minimálně dvakrát přetočilo přes střechu,“ popsala Baláková.

Oba řidiči skončili s lehkým zraněním v nemocnici. „Pozemní jednotka je převezla na traumacentrum v Liberci,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Michael Georgiev. Vyšetřováním nehody se budou i nadále zabývat dopravní policisté.

Nehoda se stala u odbočky na Dětřichov.

Nehoda se stala u odbočky na Dětřichov.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: