Zloděje lákaly stadiony, okradl sparťany v Ďolíčku a na Slovanu vzal kameru

  15:08
Policie dopadla zloděje, který v polovině března ukradl kameru na libereckém stadionu. Na konci dubna pak řádil v pražském Ďolíčku, kde hostujícím sparťanům sebral peníze, šperky a hodinky. Celkem napáchal škodu za více než jeden a čtvrt milionu korun.

Dvaačtyřicetiletému muži se nejprve na začátku března podařilo dostat do areálu fotbalového stadionu U Nisy v Liberci. Před zápasem si prošel prázdný stadion, ale do útrob se mu dostat nepodařilo. Na jedné z tribun však objevil televizní kameru. 

Kamera, kterou recidivista vzal na stadionu U Nisy a následně hodil do Vltavy.

Kamera, kterou recidivista vzal na stadionu U Nisy a následně hodil do Vltavy.

„Po chvíli přistoupil ke stroji a dosti nešetrnou manipulací odmontoval robotickou hlavu záznamového zařízení,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

S přístrojem v hodnotě takřka čtyři sta tisíc korun muž z areálu odešel. Cestou na nádraží, odkud měl naplánovaný odjezd do místa bydliště, se zastavil v obchodě pro igelitovou tašku, aby nebyl tolik nápadný. Poté nasedl do vlaku a z Liberce odjel. 

„Během cesty pravděpodobně zjistil tržní hodnotu objektivu a ke svému nemilému překvapení přišel na to, že natolik specifická věc je takřka neprodejná. Rozhodl se jí tedy zbavit. Vltava se mu zdála jako vhodné místo,“ zmínil Robovský.

Kriminalisté společně s policejními potápěči objektiv o několik dní později z řeky vylovili.

Sparťané přišli o peníze a cennosti

Druhý případ se odehrál na sklonku dubna. Stejný pachatel si opatřil klíč a v průběhu zápasu vstoupil do kabin fotbalového stadionu Ďolíček v Praze. 

Po začátku zápasu, ve kterém se utkaly Pardubice se Spartou, zamířil do šatny Pražanů, odkud odcizil peníze i cennosti v hodnotě přes devět set tisíc korun.

„Liberečtí kriminalisté se svými kolegy v Praze začali okamžitě vyhodnocovat zajištěné důkazy. Mravenčí práce přinesla ovoce a recidivista, který si z prodeje kradených věcí žil ‚na vysoké noze‘, skončil na policejní služebně,“ přiblížil Robovský. 

Muž se kriminalistům ke spáchání obou krádeží doznal. V minulosti byl za podobný zločin pravomocně odsouzen a vězení opustil počátkem února letošního roku.

Za krádež a také poškození cizí věci mu nyní hrozí až osm let vězení. Na rozhodnutí soudu čeká v cele vazební věznice.

Autor: