Rozjetý motorkář nedobrzdil za stojícím autem, při střetu ho přeletěl

  11:58
Těžké zranění utrpěl motorkář, který ve čtvrtek odpoledne havaroval v Ralsku na Českolipsku. Ve vysoké rychlosti narazil do před ním jedoucího motorkáře i do osobního auta, přes které přeletěl. Zraněného muže transportoval vrtulník do liberecké nemocnice.

Řidič havaroval ve vysoké rychlosti. | foto: Hasiči Mimoň

Nehoda se stala na silnici druhé třídy ve směru od Mimoně do Doks. 

Motocyklista na stroji Ducati Multistrada 1200S Touring havaroval v půl šesté odpoledne. Nestihl totiž zastavit za Škodou Octavia, která při odbočování vlevo dávala přednost protijedoucím vozidlům. Za octavií ještě zastavoval řidič na motocyklu BMW R 1200 GS. 

Motocyklista na stroji Ducati jel na rovném úseku příliš rychle a narazil do před ním jedoucí motorky BMW i do stojící Škody Octavia.

„Po střetu motocyklista přeletěl přes stojící vozidlo a dopadl do lesního porostu po pravé straně silnice. Utrpěl těžké zranění a byl letecky transportován do liberecké nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová. 

Druhý motocyklista byl také zraněn a převezen do nemocnice v České Lípě. Posádka automobilu vyvázla bez zranění. 

„U řidiče octavie a motocyklu BMW policisté vyloučili alkohol provedením dechových zkoušek. Ke zjištění alkoholu u těžce zraněného motocyklisty, který řídil motocykl Ducati, si policisté v liberecké nemocnici vyžádali odběr krve,“ dodala Sochorová. 

Předběžná výše škody činí 355 500 korun. Veškeré okolnosti události i nadále vyšetřují dopravní policisté v České Lípě.

Autor: