Sanitka srazila na Šébru ve tmě srnu, posádka vyvázla bez zranění

  15:50
Sanitka brzy ráno srazila srnu na Stožeckém sedle v Lužických horách. Zvíře střet s vozidlem záchranářů nepřežilo. Předběžná škoda je 50 tisíc korun.

Sanitka se na Stožeckém sedle střetla se srnou. | foto: PČR

Sanitka ústeckých zdravotníků se se srnou střetla v půl třetí ráno na Stožeckém sedle, lidově Šébru, nedaleko samoty Nová Huť spadající pod Svor. 

„Řidič ve vozidle Volkswagen Transporter projížděl Svorem a mířil na Rumburk. V mírném stoupání mu na krátkou vzdálenost vběhla do jízdní dráhy srna. Nemohl s tím nic udělat a vjel do ní,“ potvrdila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Srna střet s vozidlem nepřežila, na vozidle vznikla škoda zhruba 50 tisíc korun.

V sanitě cestovali pouze záchranáři, kteří se vraceli z výjezdu. „Nikdo z posádky zraněn nebyl,“ uvedl mluvčí ústeckých záchranářů Prokop Voleník.

Na místě zasahovali i krajští hasiči. „Jednotka z Jablonného v Podještědí na místě zasypala sorbentem únik provozních kapalin,“ zmínil mluvčí libereckých hasičů Jakub Sucharda.

V Libereckém kraji dochází ke střetu aut se zvěří nejčastěji v katastrálním území obce Bílý Kostel nad Nisou. Od dubna do září 2020 tam na 759 metrů dlouhém úseku silnice I/13 mezi Bílým Kostelem nad Nisou a Rynolticemi došlo k 41 nehodám a celková výše škod přesáhla 5,1 milionu korun.

Pokud se střetu se zvířetem již nedá zabránit, odborníci doporučují brzdit, ale nestrhávat volant. Při čelním nárazu sice může dojít k úhynu zvířete, ale posádku konstrukce vozu pravděpodobně ochrání lépe než při nárazu do stromu nebo mostku vedle silnice.

Ke střetu došlo na hranicích Libereckého a Ústeckého kraje.

Ke střetu došlo na hranicích Libereckého a Ústeckého kraje.

Autor: