Řidič u Bezdězu nezvládl předjíždění, při čelním střetu se zranilo osm lidí

  10:04
Celkem osm lidí utrpělo zranění při čelním střetu dvou aut na silnici I/38 nedaleko hradu Bezděz. Podle policie byl na vině řidič, který nezvládl předjíždění a střetl se s vozem v protisměru.

Při čelním střetu dvou aut se zranilo celkem osm lidí. | foto: HZS LK

Auta se střetla ve čtvrtek krátce před osmnáctou hodinou na silnici I/38 mezi Doksy a Bělou pod Bezdězem u odbočky na Hlínoviště.

„Na základě prvotního šetření jsme zjistili, že se řidič s vozidlem Škoda Fabia pravděpodobně při předjíždění dalšího vozu čelně střetl s protijedoucím vozidlem Peugeot 307,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Sochorová.

Při střetu se zranilo celkem osm lidí, z toho čtyři těžce. Silnice byla následně několik hodin uzavřená.

Silnice z Mladé Boleslavi do České Lípy patří k jedné z nejnebezpečnějších v kraji. Vážná nehoda se tam stala i na začátku září. V obci Bezděz tehdy utrpěl těžké zranění řidič vozu značky Audi, proti kterému se vyřítila z protisměru škodovka. Zatímco ohrožený šofér strhl řízení a jeho vůz skončil mimo silnici na střeše, muž ve škodovce ujel.

Jiný řidič havaroval u Bezdězu začátkem října. Poté, co narazil do autobusové zastávky a tří stromů, od nehody utekl, ale našel ho policejní pes. Policisté následně muži naměřili přes tři promile alkoholu.

Vozy se střetly u odbočky na Hlínoviště.

Vozy se střetly u odbočky na Hlínoviště.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: