Festival Mateřinka bude. Nejnáročnější příprava v dějinách, říká dramaturg

  16:16
Méně dětí, ale více představení. 26. ročník festivalu Mateřinka, který začíná už v úterý 15. června, nabídne dvakrát více představení, než je obvyklé. Celkem je na programu padesátka titulů.

Maskoty jsou žlutí sloni. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Důvodem je podle dramaturga pořádajícího Naivního divadla Víta Peřiny omezená kapacita hlediště. Aby diváci o některé inscenace nepřišli, budou se hrát dvakrát. „Byla to asi nejnáročnější příprava festivalu v dějinách,“ řekl Peřina. 

I přes pandemii letos přijedou do Liberce zahraniční hosté, byť ne v takovém počtu jako v minulosti. Hrát se bude na několika místech v Liberci. 

Kromě Naivního divadla a náměstí před radnicí také v zahradách Jedličkova ústavu nebo Oblastní galerie a nově také v areálu horolezecké arény v bývalém lomu v Mlýnské ulici. 

Letošního ročníku se zúčastní 18 divadel, nezávislých skupin a sólistů z Čech, Slovenska, Portugalska a Španělska. Nebude chybět Divadlo Drak, Buchty a loutky, Studio Damúza, Divadlo Alfa a řada dalších. 

Mezinárodní přehlídka potrvá do soboty 19. června. Její součástí je i doprovodný program v podobě koncertů, workshopů a výstav. Festival už také představil svoje maskoty. Opět to jsou sloni, tentokrát ve žluté barvě.

Autor: