Recidivista přepadl trafiku v Novém Boru, pistoli si koupil v hračkářství

  17:08
Recidivista ozbrojený plastovou pistolkou přepadl na začátku dubna trafiku v Novém Boru na Českolipsku. Od vystrašené prodavačky dostal 800 korun. Ze svého lupu se ale dlouho neradoval, během několika dní ho dopadli policisté.
Plastová zbraň, kterou lupič mířil na prodavačku.

Plastová zbraň, kterou lupič mířil na prodavačku. | foto: PČR

Muž přepadl trafiku v Husově ulici v sobotu 10. dubna kolem půl jedenácté dopoledne. Na sobě měl tmavé oblečení, přes hlavu nataženou kapuci, dolní část obličeje skrýval pod nákrčníkem.

„Když došel k prodejnímu pultu, namířil na čtyřiapadesátiletou prodavačku pistoli. Hlaveň směřovala na břicho. Lupič na ženu křičel, ať mu dá peníze, což také v obavě o svůj život udělala a na pult hodila bankovky v celkové hodnotě 800 korun. Ty pachatel popadl a z trafiky utekl, aniž by ženě ublížil,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Trafikantka po přepadení zavolala policii.

Kriminalisté pachatele brzy vypátrali, zadrželi ho deset dní po loupeži. „Jedná se o již šestkrát soudně trestaného majetkového recidivistu, který nemá stálé bydliště ani zaměstnání. K loupeži, ke které se při výslechu přiznal, ho podle jeho slov dohnala finanční tíseň,“ zmínila Baláková. 

Dvaatřicetiletý muž policistům také přiznal, že neloupil se skutečnou zbraní, ale s hračkou. Dětskou plastovou pistolku pořídil za šedesát korun. Na dotaz kriminalistů, kde pistolku zakoupil, neboť jsou hračkářství vládou uzavřená, neodpověděl. Prý si to nepamatuje.

„Tato plastová pistole je pro laika, obzvlášť v emočně vyhrocené situaci, se skutečnou pistolí snadno zaměnitelná,“ potvrdila Baláková.

Soud obviněného muže poslal do vazby, za loupež mu hrozí až deset let vězení.

Autor: