iDNES.cz

Lupič s chůzí tučňáka má tetování na obličeji, zjistila policie na záznamu

  14:08
Kriminalisté objevili důležitý detail, který by je mohl dovést k pachateli prosincové loupeže v českolipské herně. Zatím o něm věděli jen to, že by jej lidé mohli poznat podle charakteristické chůze. Nyní zjistili jeho další výrazné poznávací znamení - nápadné tetování.

„Po důkladném prostudování fotografií pořízených ze záznamů bezpečnostní kamery jsme dospěli k závěru, že má pravděpodobně tetování na levé tváři, a to v její horní části,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Neznámý muž přepadl hernu v ulici Červeného kříže v České Lípě loni 8. prosince. Nožem poranil barmanku a odnesl si několik tisíc korun. Zvláštním znamením byla jeho houpavá chůze připomínající kolébání tučňáka (o přepadení jsme psali zde).

Ani ta však zatím nestačila k tomu, aby lupiče někdo poznal a upozornil na něj policii. Kriminalisté proto doufají, že k identifikaci pomůže objevené tetování.

Zpod mužovy roušky na záběrech vedou tři vodorovné čáry, které mohou poznat lidé z jeho blízkého okolí nebo sám autor kresby. 

„A právě je žádáme o pomoc při pátrání po mužově totožnosti. Informace k případu přijme každá služebna Policie České republiky nebo naše bezplatná linka 158,“ uvedla Baláková.

Policisté už dříve uvedli, že muž je vysoký zhruba 170 až 180 centimetrů a má robustní postavu s výrazným břichem. Při loupeži měl na sobě černou bundu, na hlavě černou čepici a obličej mu zakrývala rouška.

Na servírku mluvil zpočátku česky a z češtiny pak přešel do komunikace v ukrajinském jazyce, který evidentně dobře neovládal a asi se tím jen snažil maskovat svou pravou totožnost. Svědci v jeho češtině slyšeli romskou intonaci. Muži hrozí za loupež až deset let ve vězení.

10. prosince 2021

Autor:
zpět na článek