Už umíme také anglicky, vzkazuje Liberecký kraj turistům

  8:48
Až to půjde, přijeďte k nám.Takovýto vzkaz jako by vypustil Liberecký kraj směrem k turistům. Chce být připraven na jejich návrat, a proto pro ně upravil webovou prezentaci na stránkách kraje.
Sídlo krajského úřadu je nejvyšší budovou v Liberci, na vrcholu má vyhlídku,...

ilustrační snímek | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Nově funguje turistický portál www.liberecky-kraj.cz v anglickém jazyce. Inovace se dočkala také jeho polská a německá mutace. Aktuálně je nyní web ve čtyřech jazykových provedeních. Portál představuje systém, který propojuje weby turistických regionů, měst, obcí a dalších tematických webů – například Křišťálového údolí.

„Nelze odhadnout, jak se budou lidé po uvolnění chovat. Jestli se vydají do světa, nebo budou cestovat doma. Chceme být co nejlépe připraveni, aby nás nepřekvapila žádná varianta,“ uvedla náměstkyně hejtmana Květa Vinklátová.

Tipy na výlety, nabídky ubytování a kulturní vyžití

Kromě aktuálních novinek turisté na webu naleznou rovněž tipy na výlety, kompletní turistickou nabídku od hradů a zámků až po informace o přírodních a technických zajímavostech. 

„Nechybí nabídky ubytování, stravování, výčet dalších možností kulturního vyžití a kalendář akcí z celého Libereckého kraje a přilehlých regionů. Návštěvník také zjistí, kde si může půjčit kolo, kde si zasportuje a může si i virtuálně prohlédnout ty nejhezčí místní památky. Web slouží i pro podnikatele v oboru, protože v sekci statistik se nalézají důležité analýzy a data,“ doplnil Jan Mikulička z tiskového odboru kraje.

Nový anglický web nemá být jedinou novinkou, kraj chystá taktéž nový cizojazyčný profil na sociálních sítích.

Autor: