Liberecký bazén zdražil, plavcům vadí hlavně zrušení krátkodobých vstupenek

  13:38
S dražším vstupným musí počítat návštěvníci plaveckého bazénu v Liberci. Provozovatel navíc zrušil možnost zakoupení vstupenek jen na jednu hodinu nebo na hodinu a půl, což byly jedny z nejčastěji kupovaných vstupů.

Zdražení kvůli cenám energií většina plavců chápe, vadí jim ale zrušení vstupného jen na 60 nebo 90 minut. | foto: Ota Bartovský, MAFRA

Zrušeny jsou rovněž celodenní vstupenky. Respektive k zakoupení budou jen přes léto na sluneční louku, bez nároku na skříňku v šatně.

„Původní ceník byl strašně rozsáhlý a dlouhá léta nebyl aktualizovaný. Nově tak nabízíme k pobytu v bazénu buď dvě, nebo tři hodiny. Celodenní jsme zrušili právě proto, že nám pak lidé blokovali skříňky v šatně,“ sdělil provozní ředitel Bazénu Liberec Leoš Borkovec.

Liberecký plavecký bazén.

Cena nových vstupenek se liší podle toho, zda si jde člověk zaplavat v pracovní den, nebo o víkendu. Dvě hodiny od pondělí do pátku stojí dospělého 120 korun z původních 95 korun, o víkendu pak 150 korun z původních 110 korun. Tříhodinový vstup pak vyjde ve všední den na 150 Kč, o víkendu 200 Kč.

Podle Borkovce už není od července ani rozdílná cena pro vstup do bazénu a do fitness centra. „Sjednotili jsme vstupné a je nám jedno, jestli bude člověk hodinu v bazénu a hodinu v posilovně anebo obráceně,“ řekl Leoš Borkovec.

Zdražení kvůli cenám energií většina plavců chápe, vadí jim ale zrušení vstupného jen na 60 nebo 90 minut, které si mohli kupovat dřív. Kritika se snáší i na zrušení 20 minut na převlečení v šatně, které byly dosud zdarma. Nově se navíc zavádí poplatky za překročení časového limitu. Každá minuta navíc bude stát čtyři koruny, minimálně 20 korun.

Co naopak zůstává, je stokorunová záloha za zapůjčení skříněk v šatně. Novinkou v ceníku je i rodinné vstupné pro dva dospělé a maximálně čtyři děti.

Autor: