Z kurtu až mezi mistry skla. Film vypráví příběh značky Lasvit

  16:18
Láska a Svit. Dvě slova, z jejichž spojení vznikla před dvanácti lety úspěšná česká sklářská společnost Lasvit. Založil ji Liberečan Leon Jakimič a právě jemu, jeho vizi i cestě za úspěchem je věnován krátký film Breakpoint. Lasvit ho bude vysílat přes sociální sítě.

Kromě samotného Jakimiče se ve filmu objeví i umělecký ředitel Lasvitu Maxim Velčovský či slavný tenista Radek Štěpánek. 

Fotogalerie

Právě k tenisu má totiž zakladatel slavné společnosti velmi blízko. I když vyrůstal v rodině, která se sklem zabývala po generace, Leonu Jakimičovi bylo vždy lépe na tenisových kurtech, kde snil o triumfu na grandslamu.

 Jenže časem zjistil, že tohle jeho osud nebude a zvolil jinou životní cestu. 

„Umění a sport nejdou v běžném životě úplně dohromady. I proto jsem chtěl tyto elementy zasadit do filmu a vytvořit příběh o prozíravosti, která je spojuje,“ prozradil režisér snímku Kryštof Jankovec. 

Sám Jakimič dokázal zkušenosti z tenisu zužitkovat právě na poli designového skla. „Sklářství je v určitém směru jako tenis, kde si míček přihrává umění a řemeslo. Nejde přitom o výhru a prohru, ale o hledání společné cesty a lásky ke světlu a kráse,“ popsal prezident Lasvitu. 

Premiéra filmu Breakpoint je naplánovaná na čtvrtek 31. ledna, na 17. hodinu. První vysílání proběhne přes sociální sítě, stačí se připojit na profil Lasvitu na Facebooku. A snímek bude celou dobu komentovat a glosovat Maxim Velčovský stejně jako strategický konzultant Lasvitu Stephan Hamel. Oběma pak mohou diváci klást i otázky.

Autor: