Čtyřicátnice oslnila laserem policisty. Dostala pokutu a ujel jí noční vlak

  12:42
Zelený laserový paprsek oslnil o víkendu policejní hlídku v Tanvaldu. Policisté vzápětí pachatele dopadli. K jejich překvapení to nebyla nudící se mládež, ale žena středního věku.

Policisté projížděli Tanvaldem v sobotu před půl jedenáctou večer. Když jeli kolem vlakového nádraží, ocitl se v kabině služebního vozidla kmitající kužel ostrého zeleného světla.

„Oslepující záře prolétla policejním vozem znovu a znovu. Aby policisté předešli nevratné události, při které by mohlo dojít například k vážné dopravní nehodě, okamžitě se vydali k místu, odkud paprsek vycházel,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. 

Policisté se domnívali, že si s laserem hrají teenageři. Na nástupišti však stál pár v produktivním věku. 

„Z rychlé reakce policistů byla překvapena hlavně žena ve věku kolem čtyřiceti let hrající si s laserovým ukazovátkem. Ihned jí došlo, že si ke své kratochvíli vybrala právě policejní vůz,“ přiblížil mluvčí.

Pro ženu to nakonec byla paradoxně polehčující okolnost, protože se nedopustila trestného činu, jen přestupku.

„Nejednalo se o oslnění řidiče autobusu, vlaku, letadla nebo více řidičů motorových vozidel, takže to nebyl trestný čin obecného ohrožení,“ uvedl Robovský.

„Vzhledem k tomu, že ani nevěděla, že se jedná o vozidlo policejní, nešlo ani o násilí proti úřední osobě. Policistům ani nebyla způsobena žádný zdravotní újma, například očí, nejde ani o trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti,“ doplnil.

Žena však musela zaplatit pokutu. „Šlo o přestupek proti občanskému soužití, protože se dopustila vůči hlídce hrubého jednání, za které jí hrozila pokuta v příkazním řízení až do výše 10 tisíc korun,“ přiblížil Robovský.

Policisté nakonec ženě udělili blokovou pokutu takřka na spodní hranici sazby. „Šlo o částku tři tisíce korun,“ upřesnil Robovský.

Ženu navíc vytrestalo i to, že jí kvůli řešení případu ujel noční vlak, na který čekala.

Autor: