Jizerská 50 v plné délce je v ohrožení, pořadatele straší déšť a oteplení

  15:10
Předpověď počasí na nejbližší dny trápí pořadatele závodu Jizerská 50. Ačkoliv nyní je na tratích sněhu dostatek, meteorologové předpovídají oteplení a déšť.

Na všech tratích závodu v současné době leží sníh. | foto: Jizerská 50

„Současná situace na tratích Jizerské 50 není špatná, sníh leží na všech úsecích závodu, byť západní část hlavně v oblasti Krásná Máří – Točna nemá zatím kvůli nedostatku sněhu rolbou vyříznutou stopu. Velkým strašákem je však výhled počasí na nejbližší dny,“ neskrývá obavy mluvčí závodu Richard Valoušek.

Do čtvrtka má sice na tratě v Jizerských horách napadnout až 10 centimetrů nového sněhu a na hřebenech kolem Rozmezí dokonce 15 centimetrů, ale již v noci na pátek přijde výrazný zlom.

Na všech tratích závodu v současné době leží sníh.

Na všech tratích závodu v současné době leží sníh.

„Teploty v Jizerských horách postupně vystoupají až na hodnoty od tří do sedmi stupňů Celsia a s nimi se očekávají dešťové srážky. Kolem neděle by měla obleva přechodně zeslábnout, ale v pondělí a v úterý již bude i na horách opět nad nulou a přidá se další déšť, který může ovlivnit podobu víkendových závodů,“ zmiňuje Valoušek.

Naději slibuje následné ochlazení se sněžením, které by mělo do Jizerských hor dorazit pravděpodobně v noci na středu. Otázkou však je, kolik sněhu po oblevě napadne a jak dlouho ochlazení potrvá. 

„Pokud by opravdu výrazně nasněžilo, tak by závody neměly být ohroženy. Pokud se však pořadatelé dostatečného množství sněhu zvlášť po tolika teplých dnech nedočkají, budou muset vážně uvažovat o zkrácených podobách tras,“ dodává Valoušek.

Pro místa v nižších polohách zvláště v úseku mezi Bedřichovem a Novou loukou budou pro jistotu k dispozici zásoby technického sněhu.

Autor: