Lupič s pistolí přepadl poštu na Českolipsku, policie po něm pátrá

  12:46
Poštu v Horní Libchavě na Českolipsku přepadl neznámý lupič. Byl ozbrojen a nyní by se mohl pohybovat nedaleko pošty. Při přepadení nebyl nikdo zraněn.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Muž poštu přepadl krátce po osmé hodině ráno. Policisté po něm ihned začali pátrat.

„Pátráme po osobě možného pachatele, který byl oblečený do černého svetru, na hlavě měl černou kšiltovku. Muž byl přibližně 180 centimetrů vysoký, zavalitější postavy. Pod ústní rouškou byly na jeho tváři patrné vousy. U sebe měl v době spáchání skutku červeno-bílou igelitovou tašku. Hovořil plynně česky,“ uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

Podle něj byl muž ozbrojen krátkou palnou zbraní, ze které ale nevystřelil. Zda muž zbraní mířil na personál, Robovský nepřiblížil. Zároveň ani nesdělil, zda si pachatel z pošty něco odnesl. „To je předmětem vyšetřování,“ řekl.

Policie prosí o pomoc i případné svědky. „V případě, že muže uvedeného popisu znáte nebo jste jej v době spáchání loupeže, případně bezprostředně po ní spatřili v obci Horní Libchava na Českolipsku, informujte prosím operační středisko Policie ČR prostřednictvím linky 158. Stejně tak učiňte, pokud disponujete jakýmikoli informacemi k případu.
Znáte-li osobu odpovídající popisu nebo ji spatříte, nesnažte se ji za žádných okolností zadržet a okamžitě volejte linku 158,“ apeluje Robovský.

Lupič přepadl poštu v Horní Libchavě.

Lupič přepadl poštu v Horní Libchavě.

Autor: