Podvodník měl loni nastoupit do vězení. Přesto dál klame lidi

  10:22
Více než rok policii uniká podvodník z jihu Čech, v květnu loňského roku měl nastoupit do vězení. Místo toho dál podvádí lidi, naposledy se nechal napálit majitel penzionu v Peci pod Sněžkou. Muž mu nejen nezaplatil za ubytování a stravu, ale navíc mu prodal falešné dárkové karty.

Policie varuje před podvodníkem Davidem Janečkem, který měl v loňském roce nastoupit do vězení. | foto: Policie České republiky – KŘP Libereckého kraje

„Devětačtyřicetiletý muž ze Strakonic, pravomocně odsouzený za podvody, se od loňského května vyhýbá nástupu do věznice a na svobodě dál podvádí lidi. Kriminalisté varují před jeho praktikami a předpokládají, že se z jižních Čech přesunul do Libereckého a Královéhradeckého kraje,“ řekla krajská mluvčí policie Ivana Baláková.

Na muže policii upozornil majitel penzionu v Peci pod Sněžkou, kde David Janeček v září bydlel tři týdny. Pak utekl bez zaplacení stravy a ubytování. Majiteli navíc prodal za 9 tisíc korun dárkové karty na nákup značkového sportovního oblečení. Za ně nicméně nelze nic nakoupit, nejsou finančně kryté. Ubytovateli tak způsobil celkově škodu za 17 tisíc korun. 

Podle policie se muž v tomto měsíci pohyboval i v Harrachově a Jilemnici. Vystupuje pod různými smyšlenými jmény. Podle lidí, které již napálil, působí velmi přátelsky a je společenský. Rodina majitele penzionu v Peci pod Sněžkou se s podvodníkem dokonce vyfotila. 

Sliboval lístky na fotbal

Janeček měl v květnu loňského roku nastoupit do vězení, kam ho poslal Okresní soud v Jeseníku za rozsáhlé podvody. Muž si od lidí bral peníze, za to jim sliboval lístky na fotbalové zápasy, které ale nikdy nedodal. Podobně jako v případě z Pece pod Sněžkou i dříve prodával dárkové karty, za které lidé v obchodě nic nekoupí.

Hledaný je silnější postavy a měří 170 centimetrů. Má kratší, prošedivělé vlasy, modré oči a trpí lupénkou. 

„Pokud nám ho můžete pomoci vypátrat, volejte prosím okamžitě naši bezplatnou tísňovou linku 158. Děkujeme,“ uvádí policie v databázi hledaných osob.

Autor: