VIDEO: Řidička se řítila na skupinu chodců na přechodu, srazila mladou ženu

  15:58
Na skupinu chodců na přechodu se ve středu ráno řítila řidička v České Lípě. Srazila při tom mladou ženu, která se zraněním skončila v nemocnici. Jde o třetí vážnou dopravní nehodu na tomto přechodu za poslední rok.

Šestapadesátiletá řidička osobního vozu Toyota Aygo srazila dvaadvacetiletou chodkyni, když jela ve středu po půl šesté ráno po Děčínské ulici v České Lípě ve směru od Děčína do centra.

U světelné křižovatky přehlédla skupinku chodců pohybujících se po přechodu a zachytila zrcátkem jednu osobu. 

„Mladá žena při tom utrpěla poranění na noze, se kterým ji zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

V letošním roce jde už o třetí střet chodce s vozidlem na tomto přechodu. Osmého ledna zde najelo auto do devítiletého chlapce, který přechod přecházel se svou matkou. Školák tehdy utrpěl lehčí zranění. 

O měsíc později šel po stejném přechodu patnáctiletý chlapec. Zatímco jedno vozidlo mu dalo přednost, za ním jedoucí řidič ho srazil. Jeho zranění si vyžádalo hospitalizaci.

Dopravní policisté proto žádají chodce i řidiče, aby byli u tohoto přechodu obzvlášť ostražití. „Křižovatka projde v roce 2021 rekonstrukcí, v rámci které bude mimo jiné opatřena i semaforem a trasu pro přecházení významně zkrátí středový dělicí ostrůvek. Do té doby je nutné, aby se všichni účastníci silničního provozu pohybovali v tomto místě s maximální opatrností a vzájemnou ohleduplností,“ dodala Baláková.

K nehodě došli na přechodu Děčínské ulice

K nehodě došli na přechodu Děčínské ulice

Autor: