VIDEO: Chlapec na přechodu narazil do auta, které objíždělo kolonu

  15:20,  aktualizováno  28. prosince 10:30
Policisté už znají totožnost chlapce, který se v České Lípě střetl s autem, když přebíhal přechod pro chodce. Řidič auta hocha neviděl, protože se snažil přes autobusovou zastávku zprava objet stojící kolonu vozů. Chlapec z místa nehody utekl, řidiče čeká přestupkové řízení.

Chlapec se s osobním vozem střetl v úterý 21. prosince v Hrnčířské ulici v centru České Lípy. Střet zaznamenala městská kamera a policie video v pondělí 27. prosince zveřejnila.

„Nezletilý chodec přebíhal přechod ve chvíli, kdy řidič modrého renaultu předjížděl kolonu stojících vozidel zprava. Hoch narazil do levé přední části auta a podle kamerových záznamů se zřejmě nijak vážně nezranil,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Z videa je patrné, že kolonu začalo nejdříve předjíždět stříbrné taxi. Následně se rozjel modrý vůz. Řidič po střetu okamžitě zastavil a s chlapcem krátce hovořil. Než však stačil zaparkovat, hoch utekl. Policisté, které zavolal řidič modrého vozu, následně po chlapci začali pátrat. Potřebovali ho vyslechnout a ověřit si, zda při střetu neutrpěl zranění.

Chlapcovu totožnost se policistům podařilo zjistit v úterý 28. prosince. „Zavolal nám tatínek, který hocha poznal v médiích. Chlapec je v pořádku a přijde k nám na výslech. Z místa nehody utekl, protože pospíchal na sportovní kroužek,“ popsala mluvčí.

Nehoda bude mít dohru i pro řidiče modrého vozu, který se dopustil hned dvou přestupků. „Předjížděl kolonu stojících vozidel zprava a ohrozil chodce na přechodu,“ dodala Baláková.

Autor: